Aktualne promocje

CENTRIX                                       Centrix_logo

                     Encore D/C Mini Mix

Encore D/C MiniMix jest kompozytem dualnym do rekonstreukcji zrębu korony. Jako produkt dualny ma możliwość szybkiej aktywacji światłem lampy polimeryzacyjnej. Dzięki wyjątkowemu systemowi wypełniaczy 74% osiąga wysokie parametry twardości. Może być stosowany samodzielnie do odbudowy zrębu gdy zachowane jest więcej niż 1/3 twardych tkanek korony zęba rekonstruowanego. Jeżeli utrata tkanek jest większa zaleca się wykonanie retencji w postaci wkładów szklanych, tytanowych lub metalowych. Encore D/C MiniMix zapakowany jest w małe i wygodne aplikatory, których użycie skraca czas procedur stomatologicznych do niezbędnego minimum.

Encore

       Zalety:
  • Najniższy koszt rekonstrukcji
  • Encore® D/C MiniMix® jest siedem razy twardszy od innych materiałów kompozytowych światłoutwardzalnych stosowanych w bezpośredniej odbudowie zęba
  • Materiał wyjątkowo łatwy w użyciu, tańszy i bardziej odporny od większości klasycznych systemów do odbudowy zrębu korony.

 

 

 
 

 


   Sposób użycia

  1. Usunąć materiał wypełniający na pożądaną długość.
  2. Zastosować dualny system adhezyjnyConnexio (nie stosując wytrawiania)
  3. Pokryć powierzchnie nośną wkładu materiałem Encore D/C (szczegółnie po procedurze odtłuszczenia sztyftu)
  4. Wprowadzić Encore D/C MiniMix do opracowanego kanału.
  5. Umieścić wkład w kanale zęba.
  6. Polimeryzować 20 sekund.
  7. Po zakończeniu procesu wiązania chemicznego (4 minuty) oszlifować materiał aż do uzyskania właściwego kształtu zrębu korony.
 

logo_bienair logo_ekom logo_diplomat logo_centrix logo_rzetelnafirma